вівторок, 25 березня 2025 р.

ЧИТАТИ КОРИСНО!

 📖Читання паперових книжок покращує пам’ять та поповнює словниковий запас. 
📖Якщо читати по 15 хвилин перед роботою, то значно покращується рівень концентрації. 
📖Книга стимулює фантазії та вчить мислити образами. 
📖Люди, які читають легше адаптуються у соціумі. 
📖Книжки знижують стрес та покращують сон.
📖Дослідники університету Мічигану з'ясували, що люди, які читають щодня по 30 хвилин живуть приблизно на два роки довше, ніж ті, хто не читають взагалі. Але читати треба щодня, щонайменше 12 років поспіль і не газети чи журнали, а книжки.
📖Для дітей корисна форма читання – 15-20 хвилин на день.
📖 Книга краща за фільм. Вона змушує уяву малювати незвичайні картини, які мають обмежень за спецефектами.
📖 Головне не кількість книг, які ти прочитав, а скільки зрозумів.
📖 Читаючи авторів, які гарно пишуть, звикаєш гарно говорити.
📖 Як по цеглі будується будинок, так і по крихтах прочитаного складається знання.
📖 Займаючись спортом, ти прокачуєш тіло, а читаючи книги ти прокачуєш мозок.

пʼятниця, 21 березня 2025 р.

ПОЕЗІЯ - ЦЕ ЗАВЖДИ НЕПОВТОРНІСТЬ...

            Люблю поезію… Вона, немов струмок.
            Що живить глибоко душі коріння.
            Люблю поезію, читати поміж строф
            Мистецтвом слова вишиті картини.

            Люблю поезію, метафори красу
            Й мелодику у наголосі змінну.
            У кожній римі щось своє знайду 
            І теплим спогадом в душі  посію.

            Люблю поезію, а як же не любить?!
            У кожного свої, на те причини
            Мій читачу, занурюйся  углиб
            Відчуй душею слів магічну силу.
                                                    Ігор Козак
                                       

четвер, 20 березня 2025 р.

ФЕСТИВАЛЬ ТВОРЧОСТІ "КВІТУЧА ВЕСНА"

     Весна – особлива пора року💚 
Це час пробудження всього живого та розквіту природи, коли стає багато сонця й тепла, це час натхнення та щирих емоцій.💗 
Наша гімназійна родина має таланти! Хлопчики та дівчатка 1-А класу з великим задоволенням співають, танцюють, створюють яскраві творчі малюнки, креативні поробки, читають вірші про весну.
Кожен запалює свою зірочку в "Сузір'ї талантів" гімназії №108.🌟✨🌟✨🌟

середа, 19 березня 2025 р.

МИТЦЮ НЕ ТРЕБА НАГОРОД


...Я в людей не проситиму сили,
я нічого в житті не просила,
як не просять гранітні схили, 
щоб у спеку дощі їх зросили.
Я в людей попрошу тільки віри  в кожне слово, почуте від мене,
в кожний погляд очей 
моїх сірих,
в кожну ласку рук нестудених…

                     ✍️ #Ліна_Костенко 

вівторок, 18 березня 2025 р.

ПОЕЗІЯ, ЩО ЛІКУЄ

     Привіт, друзі! 
     На зв’язку наш незмінний партнер із промоції національних тижнів читання — Кіт Інжир. До тижня поезії пухнастий улюбленець соцмереж спільно з психологинею Світлана Ройз підготували короткий ілюстрований посібник про те, як читання й читання поезії зокрема впливають на наш психоемоційний стан.
     Як працюють із нами поетичні метафори? Як впливає ритм та мелодика поезії на стовбурові структури мозку? І навіщо занурюватися в поезію, надто зараз, коли ми переживаємо складні часи?

понеділок, 17 березня 2025 р.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ ПОЕЗІЇ

     Вже вдруге Український інститут книги організовує Національний тиждень читання поезії 2025, що відбудеться з 17 по 23 березня. Цьогорічна тема — "Пісня тисячі голосів", а гаслом стали слова Сергія Жадана.
     Поезія — це спосіб почути одне одного. Це можливість зафіксувати досвід і знайти відгук. Тиждень поезії покликаний підкреслити, що література дозволяє нам сприймати суспільство цілісно, не стираючи унікальність кожного досвіду. Вірші стають способом знайти слова для пережитого, відчути підтримку і взаєморозуміння. Цей тиждень — нагода вслухатися у багатоголосся української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці.
     Хештег тижня читання — #ТижденьПоезії2025, долучаймося!

пʼятниця, 7 березня 2025 р.

ТАРАС ЯКОГО МИ НЕ ЗНАЛИ...

     
     9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. 

     Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.

     Пройшло 211 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне.


💛 Тарас Шевченко був стильним європейським чоловіком! Модний. Освічений. Бунтар з вогнем у очах. 
💙 Він не сидів склавши руки. Він ламав стереотипи! З кріпака став зіркою аристократичних салонів. Душа компанії. Людина, яка знала ціну свободі.
💛 Народився в родині кріпаків, але не злиденній. Батько чумакував — був далекобійником свого часу. Дід і батько вміли читати. У заповіті Тарасового батька були такі слова: "Синові моєму Тарасу з мого хазяйства нічого не потрібно. З нього буде або щось дуже добре, або велике ледащо".
💙 У 8 років Тарас — єдиний серед братів і сестер — пішов до школи. Перший його заробіток – допомога священнику у відспівуванні небіжчиків.
💛 У 12-15 років Тарас був готовий ходити селами 15–20 км, шукаючи собі наставника у малюванні. Це – про його шалену жагу до знань.
💙 Шевченко був селф-мейд-меном задовго до появи цього терміну. Народився кріпаком, а помер – Генієм! За його викуп з кріпацтва заплатили 40 тисяч доларів у сучасному еквіваленті. Тому що він був того вартий!
💛 Це був європейський інтелектуал: Тарас навчався в Академії мистецтв, отримував медалі, створив понад 1300 мистецьких творів. Його перший "Кобзар" розкупили за два тижні — справжній бестселер!
💙 Шевченко носив модний одяг. Заробляв непогані гроші. Ходив на вечірки. Закохувався. Грав у карти. Фліртував із жінками. Розмовляв кількома мовами.
💛 Особисте життя було сповнене драматизму. Сошенко, який допоміг звільнити Тараса, і сам Шевченко закохалися в одну дівчину — Марію Європеус. Вона обрала Тараса. У нього була закохана княжна Варвара Рєпніна — онука Кирила Розумовського. Але жодні стосунки не склалися.
💙 Його любили жінки. Його поважали аристократи. Його боялася російська імперська влада. Він був небезпечним для росії – бо розпалював у серцях українців вогонь свободи.
💛 Йому заборонили писати й малювати? Він продовжував таємно! Його відправили в солдати? Він не зламався. Його намагалися стерти з пам'яті народу? Не вийшло!
💙 Він не боявся говорити правду. "Борітеся – поборете!" – його слова звучали на Майдані 2014 року. Пророчі слова. "Вогонь запеклих не пече" – повторюють українські воїни на передовій сьогодні.  Його вірші – не музейні експонати. Вони – зброя. Вони – ліки. Вони – голос, який кличе до свободи.
💛 "Свою Україну любіть. Любіть її... Во врем'я люте. В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть." Ці слова висічені в наших серцях. Коли українці читають "І на оновленій землі врага не буде, супостата", вони вірять, що так і буде. Коли повторюють "Борітеся – поборете", вони знають, що переможуть.
💙💛 Справжній Шевченко – це не пам'ятник, не скам'янілий бюст. 
Він живий. Він у кожному, хто бореться за Україну. 💙 💛