четвер, 29 листопада 2018 р.

ЧЕРВОНУ СТРІЧКУ НОСЯТЬ НЕБАЙДУЖІ

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
     Ідея символу Дня боротьби зі СНІДом була задумана навесні 1991 року і належить художнику Франку Муру, який жив у невеликому містечку штату Нью-Йорк. Одного разу Франк Муру звернув увагу на сім’ю, яка жила по сусідству. Старша дочка цієї родини на той момент брала участь у військових діях в Перській затоці. Сім'я носила жовті стрічки. Родина всім серцем сподівалася, що їхня донька-солдат повернеться додому живою і здоровою, а жовті стрічки носили, як символ надії та віри.  
     Для початку необхідно згадати, що вперше стрічки, як символ, почали носити під час Війни в Затоці. Крім цього, зелені стрічки, які були схожі на перевернуту букву «V», були символом переживання і співчуття за тих людей, які зіткнулися з трагедією, пов’язаною з вбивствами дітей в Атланті. Об’єднавши все, що було колись пов’язано зі стрічкою, Франк Муру прийшов до висновку, що така ж стрічка, тільки іншого кольору, могла б стати і символом боротьби проти СНІДу.
     Цю ідею художник запропонував групі «Visual AIDS», і вона відразу ж була прийнята. На самому початку реклами були створені листівки, на яких було написано: «Відріжте червону стрічку 6 сантиметрів завдовжки, потім скрутіть у верхній частині у формі перевернутої "V". Використовуйте англійську шпильку, щоб прикріпити її до одягу». Більшість народів цю ідею підтримали і почали кріпити червоні стрічки до свого одягу.
     Через деякий час, а точніше 2 червня 2000 року, на сорок п’ятій щорічній церемонії вручення нагород «Tony Awards» учасникам і номінантам конкурсу було запропоновано прикріпити до свого одягу червоні стрічки, що стали символом співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. Ця акція була проведена з вірою в те, що кожного року 1-го грудня всі люди будуть носити червоні стрічки, які об’єднують всі народи в боротьбі зі СНІДом.
     Акція була проведена дуже успішно. Червона стрічка стала популярною і отримала своє визнання як справжній символ, як невід’ємна частина одягу в цей день. Зараз жодна акція, спрямована на боротьбу зі СНІДом, не обходиться без неї.      
     Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина висловлює свою підтримку, співчуття тим, хто хворий на СНІД.

Немає коментарів:

Дописати коментар